Inimesed
Smart Fysio on esimene eratreeningklubi, kus kõik eratreenerid on kõrgharidusega füsioterapeudid.
Martin Vahimets
Eratreener / Juhtiv füsioterapeut (MSc)
+372 55 60 21 33
Teadusmagister, MSc
Kogemus 20+ aastat
Nüüdseks juba 20 aastat spordimaailmas füsioterapeudina tegutsemist ning kogemused ortopeedilise osteopaatia vallas on nii mõndagi õpetanud – vigastused, haigused või kehv enesetunne, olgu see siis akuutne või krooniline, ei hüüa tulles!
Tekkepõhjusi võib olla mitmeid – olgu need siis tingitud ülekoormusest või otsesest traumast, mehaanilised (artroos), funktsionaalsed (mõnest spetsiifilisest liigutusest), vaskulaarsed (veresoontest põhjustatud), aga ka neuroloogilised (närvipitsumised või häired lülisambas), toksilised (nt suitsetamine, mõni aerosool), allergilised (toiduainete talumatus, tolm vms) ning psühhosoomatoorsed (nt stress).
Seetõttu ongi väga tähtis välja selgitada kehva enesetunde või valu tekkepõhjused.
LOE SIIT Martin Vahimetsa artiklit „Kas treenida terveks või olla terve, selleks et treenida?“
„Närvi- ja lihasskeletisüsteem on meie organismi kõige suurem energia tarbija, mis võimaldab meil tegutseda ja väljendada oma eksistentsi ning on ühtlasi organismi kõige esmasema valu, ebamugavustunde ja füüsilise puude põhjustaja – olgu see siis lokaalne või üldine, kiirguv või reflektoorne, äge või krooniline.“ (Leon Chaitow)
Sageli elavad inimesed valu või ebamugavustundega skeletilihassüsteemis, sest sellega tegelemiseks ei ole aega, võimalusi või pole kohe kellegi poole pöördudagi.
Igal inimesel on omad individuaalsed eripärad, erinev igapäevatöö ja tegevused, mis võivad põhjustada skeletilihassüsteemis mitmeid spetsiifilisi, just temaga seotud häireid, ning tekkemehhanismidki on erinevad. See on looduse eripära, mida meil kõigil tuleks arvestada!
Nüüdseks juba 20 aastat spordimaailmas füsioterapeudina tegutsemist ning kogemused ortopeedilise osteopaatia vallas on nii mõndagi õpetanud – vigastused, haigused või kehv enesetunne, olgu see siis akuutne või krooniline, ei hüüa tulles!
Tekkepõhjusi võib olla mitmeid – olgu need siis tingitud ülekoormusest või otsesest traumast, mehaanilised (artroos), funktsionaalsed (mõnest spetsiifilisest liigutusest), vaskulaarsed (veresoontest põhjustatud), aga ka neuroloogilised (närvipitsumised või häired lülisambas), toksilised (nt suitsetamine, mõni aerosool), allergilised (toiduainete talumatus, tolm vms) ning psühhosoomatoorsed (nt stress).
Seetõttu ongi väga tähtis välja selgitada kehva enesetunde või valu tekkepõhjused!
Tänapäeval juhitakse üha enam tähelepanu haiguste ennetamisele! Kuid elu on näidanud, et ka see ei pruugi teinekord olla piisavalt tõhus. Küll aga on see ülimalt oluline, sest võib päästa hullemast. Olenemata vigastuse või kehva enesetunde ulatusest on võimalik vähendada riske ja edasisi funktsionaalseid häireid. See omakorda tagab kvaliteedi.
Aga miks, kuidas ning milliseid võtteid kasutada, et oma sihte ja eesmärke enda paranemise teel saavutada? Kuidas ennetada, ravida ning vajadusel ise ennast aidata ning millist abi saab kogenud füsioterapeut anda – nendele küsimustele püüame leida mõistliku lahenduse!
Meetodeid selleks on üsna mitmeid, alustades sellest, kui inimesel tekib siiras soov ennast aidata läbi mõne tervisliku harjutuse või treeningu kuni manuaalse lihas-liigese füsioteraapiani.
Loomulik areng, individuaalne lähenemine ja mõistlik rutiin tagavad edu!
sulge
Liina Eljas
Eratreener (Eesti Functional Patterns) / Füsioterapeut (MSc)
+372 56 69 85 20
Teadusmagister, MSc
Kogemus 13+ aastat
Olen Sinu teejuht, kes on ise juba selle teekonna edukalt läbinud. Soovin Sullegi anda vajalikud teadmised ja juhised, et elada valuvabalt ja tervena, sest elu on nautimiseks, mitte kannatamiseks. Seega tuleb treenida targemini, mitte rohkem! Aitan mõista Su probleemi põhjust ja seletan üksikasjalikult ära, mida selle lahendamiseks tegema peab.
Minu kõige suurem õppetund on olnud see, et inimest ei saa sundida midagi tegema, kui ta seda muutust ise ei soovi. Inimene peab ise arusaamisele jõudma ja tahtma muutuda. Ma aitan Sind sel teekonnal.
Olen Functional Patternsi Eesti esindaja. Tegelen Functional Patternsi ehk funktsionaalmustrite treeninguga ning hetkel oman Human Biomechanics Specialist esimest taset. Functional Patterns on uuema ajastu treeningmeetod, mis põhineb inimese neljal peamisel liikumisel: seismisel, kõndimisel, jooksmisel ja heitmisel. Tegemist on funktsionaalse treeninguga, mille eesmärgiks on taastada inimese valuvaba, korrektne biomehaaniline liikumine. See eeldab kõikide kehaosade kaasamist harjutuste teostamisel, seega keskendutakse kogu kehale kui tervikule – trenni saab kogu keha (lihased, liigesed, sidemed ja sidekude). Funktsionaalmustrite treening sobib igale inimesele, kes soovib oma funktsionaalset võimekust taastada. Samuti sobib neile, kellel lootus valust vabaneda pole tavapäraste treeningute ega füsioteraapiaga täitunud.
sulge
Heidi Reili
Eratreener / Füsioterapeut (BA) / Lümfiterapeut
+372 53 32 11 82
Bakalaureusekraad
Kogemus 8+ aastat
Inimestega töötamine on nagu pusle kokkupanek – see vajab kohati väga palju kannatust, pühendumust, aega ja loogilist mõtlemist. Kui ma suudan panna vähemalt 6000-tükilise pusle kokku ilma alla andmata, siis suudan leida ka kliendi probleemile lahenduse.
Lõpetasin füsioteraapia eriala Hollandis ülikoolis Saxion University of Applied Sciences (2012–2016). 2019 läbisin lümfiterapeudi koolituse. Lisaks olen end pidevalt täiendanud erinevatel erialastel koolitustel.
Oman suurt kogemust erinevate klientide ja patsientidega töötamises nii erasektoris kui ka taastusravi haiglas. Ma olen kokku puutunud ja aidanud väga erinevate probleemidega inimesi: onkoloogilisi haigeid, erinevate traumade ja hulgitraumadega, neuroloogiliste probleemidega patsiente, samuti aidanud operatsioonidest taastumisel ja krooniliste valude puhul.
Soovin inimestele edasi anda oma kogemusi ja teadmisi, et neil tekiks uuesti või jätkuks soov ja motivatsioon liikuda, end paremini tunda ning kvaliteetsemat, täisväärtuslikumat elu elada.
Oma elukutse valikul tahtsin leida midagi sellist, mis mind tõeliselt kõnetab ja õnnelikuks teeb. Mulle meeldib liikuda, spordiga tegeleda ning oma loomult olen ma väga sotsiaalne inimene. Füsioterapeudi elukutse tundus ainus loogiline ja sobilik valik.
Minu suurim õppetund on see, et alati ei pea olema tubli. Täiesti okei on vahepeal süüa midagi ebatervislikku ja veidi laiselda.
sulge
Daniel Spashett
Eratreener / Füsioterapeut (BA)
+372 56 87 22 60
Daniel räägib teiega inglise keeles.
Bakalaureusekraad
Kogemus 15+ aastat
Hi! My name is Dan and I am from UK. Ma räägin teiega inglise keeles. Loodan, et see sobib :). Omandasin füsioterapeudi kvalifikatsiooni UK Huddersfieldi ülikoolis 2008. aastal. Mul on olnud suur rõõm töötada paljudes erinevates valdkondades, sealhulgas lülisambavigastuste, insuldi, intensiivravi, hingamisteede, kukkumiste ennetamise, kogukonna taastusravi, traumade / valikulise ortopeedia valdkonnas,lisaks olen spetsialiseerunud luu- ja lihaskonna füsioteraapiale üle 14 aasta. Smart Fysios töötame lähestikku Sinu Arst arstikeskusega, selleks, et tagada kiire ligipääs vajalikele uuringutele.
Spetsialiseerusin mitu aastat luu- ja lihaskonna ambulatoorsetele patsientidele. Selle aja jooksul töötasin koos paljude professionaalsete olümpiasportlastega jalgrattakliinikus. Vau, milline pühendumus nendel inimestel on! Täiesti uskumatu!
Viimastel aastatel olen keskendunud koostööle perearsti praksistega. Tegelen ägedate krooniliste valudega luu- ja lihaskonna haiguste ravis.
Naudin keerulisi väljakutseid. Naudin seda, kui suudan inimesi aidata. Nii suurte, kui väikeste valudega. Tule konsultatsioonile!
sulge
Mark Vilenski
Eratreener / Füsioterapeut (BA)
+372 5669 6998
Bakalaureusekraad
Kogemus 4+
Hei sina, kes sa soovid, et liikumine ja igapäeva toimetamine oleks võimalikult meeldiv ja valuvaba – ühesõnaga, kui tahad päriselt nautida liikumist?
Kõlab ahvatlev ja tore, kui millegi saavutamiseks ei pea tohutu lintide või raskuste arvuga rapsima vaid saab tundma õppima oma keha ja kompida kui palju võimsamaks saab seda muuta.
Pane kirja aeg – räägime ja tutvume, arvestame sinu elulugu, kuni kõige väiksema armini, mis võis lapsepõlve kukkumisest saadik jääda ning täiendame sinu teadmisi ja oskusi, kuidas oskuslikult tunda ja aru saada oma kehast.
Lapsepõlvest saadik oli mul alati kaks unistust – jõuda tennises tipptasemele ja saada arstiks, aga elu viis sisse oma korrektuure. Läbi isikliku vigastuste kogemuse ja füsioterapeudi külastusi avanes minu ees uus võimaluste aken, millest kinni haarasin. Õpingutest saadik olen aktiivselt tegelenud spordivõistkondadega, aidates sportlastel taastuda mitte ainult funktsionaalselt vaid ka tõsistematel juhtudel bioloogilisel tasemel, mõjutades kudede taastumise protsessi.
Siinkohal on oluline mainida, et funktsionaalselt võib keha paraneda, kuid koemuutused ja operatsiooni tagajärjed jäävadki permanentseks ning pean oluliseks oma kliendi sel teemal harida ja anda edasi neid võtteid ja teadmisi, et tõsta kehaga toimunud muutuste teadlikkust ja oskust ennast abistada sellega vastavalt, et muutus oleks võimalikult märkamatu.
Olen andnud endast parimat, et kombineerida oma töös mitte ainult klassikalist füsioterapeutilisit lähenemist vaid ka lümfi- ja armiteraapia teadust, rääkimata spordi temaatikal läbituid lisakoolitusi ja pikate tundide kaupa sirvitud teadusuuringuid.
sulge
Mikk Tali
Eratreener / Füsioterapeut (BA)
+372 50 71 711
Bakalaureusekraad
Kogemus 1+ aastat
Lühidalt kirjeldaksin end aktiivse ja jutuka inimesena. Füsioterapeudina on minu peamine eesmärk aidata inimene võimalikult ruttu tagasi tegevuste juurde, mis on tema jaoks olulised, ning anda kaasaegset teaduspõhist infot ja nõu tema seisundi kohta. Minu trenne, nagu ka minu enda sportlikke harrastusi, saab kirjeldada sõnaga „mitmekesine“. Kindlasti leiame koos selle, mis täidab Sinu eesmärke ja mis Sulle ka meeldib!
Nooremana tegelesin pikalt korvpalliga ja sellega kaasnes palju vigastusi, nendest taastumise käigus leidsingi oma huvi füsioteraapia vastu. Inimeste aitamine, teadmised inimkehast ja seos liikumise/spordiga – mis saaks olla parem! Füsioterapeudina töötades on olnud minu suurim õppetund see, et iga inimene on unikaalne. Minu jaoks on oluline näha inimest kui tervikut ja läheneda kõigile individuaalselt, sest kõik me oleme erinevad nii füüsiliselt kui ka vaimselt ning mitte ühegi kaebuse jaoks ei ole kõigile sarnaselt sobivat ja töötavat lahendust.
Peale ülikooli lõpetamist olen läbinud kursuseid patoloogia, anatoomia ja käsitluse osas järgmistel teemadel: mittespetsiifiline seljavalu, SI-liigese valu, patellofemoraal valu, patella tendinopaatia, subakromiaalne õlavalu, kubemepiirkonna valu, kaela radikulopaatia, lateraalne puusavalu, lülivaheketta patoloogiad ja radikuliit, lateraalne epikondüliit, torakaal seljavalu, hüppeliigese lateraalsed vigastused, plantaar kannavalu, ACL vigastused ja eesmine säärevalu (nimekiri täieneb pidevalt).
Hobikorras olen tegelenud korvpalli, rahvatantsu, pikamaajooksu, ronimise, tennise, padeli, noolemängu, crossfit’i ja spikeball’iga.
sulge
Gerli Palmits
Eratreener / Titleist Performance Institute L1 sertifitseeritud füsioterapeut
+372 56 61 92 58
Magistrikraad
Kogemus 5+ aastat
Soovid, et treeningule pühendatud aeg kajastuks vähemate löökidena scorecardil? Piinab ja piirab sinu golfimängu seljavalu? Tunned, et puudu tuleb jõust, või on hoopis kogu keha kuidagi kange ja liikumatu? Mul on hea meel sind aidata!
Mina olen Gerli, hetkel Eesti ainus Titleist Performance Institute Level 1 sertifitseeritud füsioterapeut.
Titleist Performance Institute (TPI) on golfimaailma juhtiv haridusorganisatsioon, mis õpetab mõistma keha ja golfilöögi vastastikkust mõju.
TPI poolt sertifitseeritud spetsialistina oman põhjalikke teadmisi sellest, kuidas keha tugevad ja nõrgad küljed golfilööki mõjutavad. Spetsiaalsete TPI poolt välja töötatud testidega hindan sinu füüsilist valmisolekut ja seda, kuidas selle hindamise tulemused on korrelatsioonis sinu löögiomadustega. Tuvastan võimalikud füüsilised piirangud, mis võivad sinu golfilööki mõjutada, ja annan personaalsed soovitused ja tehnikad tuvastatud piirangute parandamiseks.
Eriti lahe on see, et vastavalt testi tulemustele arvutab My TPI rakendus sulle Golf Fitnessi händikäpi, saad personaalse raporti, mis selgitab just sinu keha ja golfilöögi seoseid.
Selle tulemusena mõistate oma vormi tugevusi ja piiranguid ning saate liikuda teadlikult parima löögivalmis golfikeha suunas!
Tule ja saa teada oma golfikeha HCP!
Tule ja täienda oma olemasolevat treeningkava golfispetsiifiliste harjutustega!
Tule ja paranda sooritust, enneta vigastuste ohtu, et saaksid nautida mängu tervenisti!
sulge
Eric Brauer
Asutaja / Eratreener ja toitumisjuhendaja
+372 506 1207
Üle 20 aasta kogemust
Üle 18 000 tunni läbi viidud eratreeninguid
Minu arusaam treeningust on hoopis teine kui enamikul inimestel. Raske trenn, higi, valu, jõusaal, raud, rebimine, dieet – EI! See pole mulle! Terve ja vormis saab olla märksa targemalt toimetades.
Tule ja räägime! Arutame avatult ja otse erinevaid kehakaaluprobleeme. Räägime trennist ja ka sellest, et paljud inimesed ei taha trenni teha või see lihtsalt ei meeldi neile. Olen oma kliente nõustanud kokku üle 18 000 tunni.
Sealt hakkavad avalduma inimeste reaalsed ja igapäevaelus esinevad probleemid ja takistused, mis on liigse kehakaalu või kehvavõitu füüsilise võimekuse tegelikud põhjused. Sageli pole küsimus isegi niivõrd liigses kehakaalus või haiglaslikult kehvas füüsilises töövõimes, vaid hoopis ühiskonna trendidest mõjutatud iseenese kehakuvandis, n-ö minapildis. Ebareaalsetes ootustes. Kuidas kõik sellega seonduv – meid ümbritsev keskkond, kultuuriline kuuluvus jpm – meid mõjutab. Suurem pilt. See ongi mind kõige rohkem paeluv valdkond. Olen selle mõistmisse meeletult ressursse pannud. Usun, et erinevatele muredele leiab lahenduse justnimelt dialoogi käigus neutraalse inimesega, neutraalsel pinnal. Eesmärk on leida sellele, mis vaevab, konstruktiivne lahendus ja läbi selle parem enesetunne.
Smart Fysio, UUE PÕLVKONNA tervise- ja treeningklubi kontseptsiooni loomise alus on fitnesskultuur vs. liikumiskultuur ehk minu enda lugu. 2004. aastal sai minust saatuse keerdkäikude tahtel jõusaali treener. Tol ajal oli see vajaduspõhine otsus. Aastate möödudes hakkas üha selgemalt tunduma, et mulle üldse ei sobi ega meeldi see klassikaline jõusaalis rassimine ja n-ö fitnessimaailm. Esimestel jõusaali aastatel käisin puhtast tahtejõust, käsi rusikas. Üsna pea märkasin, et mu keha ja vaim on sellest enesepiitsutamisest stressis, tekkisid esimesed vigastused. Täiesti ebaloogiline – käid justkui jõusaalis tervist tegemas, aga tegelikult lõhud keha. Ja vaimu. Sain ühel hetkel aru, et pean looma täiesti uue omamoodi koha, kus mul endal oleks mõnus treenida.
Mu arusaam treeningust on täna teistsugune kui enamikul inimestel. Trenn ja sport on ühiskonna arusaama järgi midagi, mis on tohutult intensiivne, raske, aeganõudev. Ei. Piisab „laisalt võimlemisest“, vahele veidi õigeid jõuharjutusi ja töötab. Rohkem pole vaja. Ausõna! Pole põhjust oma keha sunniviisiliselt piinata, vaid teda on vaja hoopis kuulata. Alustame sellest, et nüüd kõik värske õhu kätte jalutama!
Aastate jooksul olen käinud väga paljudel tervise ja treeningutega seotud koolitustel ning seminaridel. Otsapidi ka Tartus psühholoogiaõpingutel. Oma kliente olen aga kuulanud aastakümneid, nii oma 18 000 tundi. Sealt hakkavad kooruma inimeste igapäevaelus esinevad probleemid, mis on liigse kehakaalu tegelikud põhjused – see, kuidas meid mõjutab ümbritsev keskkond ja kultuur. Suurem pilt.
Meie praegune kollektiiv on suurepärane. Ka endistele töötajatele – aitäh teile. Töötada koos haritud, kraadiga füsioterapeutidega, kes mõistavad keha nii-nii hästi, on privileeg. Olen tänaseks veendunud, et treener peaks olema eelkõige füsioterapeut. Ja meeldiv inimene. Keegi, kes tunneb inimese keha ja liikumise algtõdesid läbi ja lõhki. Sellega käib kaasas oskus ja kogemus teha vajadusel teraapialaual õigeid liigutusi.
Kõigest sellest, minu eluteest ja kogemuste sümbioosist sündis Smart Fysio – see on minu lugu. Olen sündinud 1981. aastal, armsa tütre isa, mees oma kallile naisele, meie moodsas kärgperes kasvab veel kolm imelist last. Töö, kodu ja hobid võtavad oma aja. Ja energia. Smart Fysio on minu jaoks koht, kus ma käin energiat ammutamas. See on minu kirik. Koht, kus käia mõtisklemas ja mõtestamas oma elu erinevaid väljakutseid, kuidas säilitada normaalne kehakaal, kuidas olla nii füüsiliselt kui ka vaimselt heas toonuses jpm. Et elu väljaspool treeninguid oleks 100% päris, valuvaba ja mõnus. Minu elu ei ole treening ega fitness. See on palju enamat.
sulge